Dzielnica Piecki-Migowo

Tu jest nasz dom, tu mieszkamy. Na polach wsi Piecek i Migowa w latach 70-tych zbudowano blokowisko z wielkiej płyty, później, dokładano kolejne domki, domy, bloki i zamknięte dla świata zewnętrznego getta. Betonu przybywa, a zieleni ubywa, zgodnie z prawem, zgodnie z bezprawiem i zupełnie nielegalnie. Tu mieszkamy, tu się bawią dzieci, po kątach sterczą osoby spożywające na świeżym powietrzu, miedzy krzakami przemykają koty, psy lub dziki, na drzewach ciągle siedzą jakieś ptaki, a latem, wieczorem można posłuchać piosenek słowików i pogwizdywania jerzyków. 

O dzielnicy

Cytując z piosenki "Czerwonego Tulipana":

A ja chcę tu być,
nie przychodzę z nieba,
na swojej ulicy,
swoją prawdę zaśpiewać.


To śpiewajmy dalej razem. ​

Historia

PieckiMigowopoligon, Morena, czyli migawki historyczne

Dlaczego ,,Morena“? Gdzie jest ,,Pistolet? Co się stało z dworem w Migowie? 
Optymistyczne i smutne opowiadania z czasów dawnych i całkiem niedawnych.

Przyroda

Nasza przyroda dzika, zdziczała i oswojona

 

 

Weszliśmy z naszym betonem oraz asfaltem na pola, w zarośla i do lasu. Wyniki tego są czasem ciekawe, czasem śmieszne, czasem żałosne lub wręcz tragiczne.  
 
Niektórzy podnoszą krzyk, że dziki wchodzą do miasta. Inni się martwią, że pod asfaltem niedługo zniknie ostatni kawałek zarośli, w których można się schronić z psem bez smyczy i kagańca.  
 
Zapraszamy 

Kultura i Sztuka

Tutaj się wiele dzieje: ludzie w różnym wieku grają, śpiewają, rzeźbią, lepią, malują, robią witraże i inne cudeńka. 

Three Women Runners

Aktywność fizyczna

Ruszmy się!

Na terenie dzielnicy są boiska, korty tenisowe, siłownie w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, ciągle jeszcze jest dużo terenów zielonych. Nad Pistoletem są ustawione porządne drabinki, na których można się wspinać i z których można zwisać.  Jest, gdzie ruszyć kości indywidualnie lub pod czujnym okiem instruktora a nawet co jakiś czas wziąć udział we współzawodnictwie.